Peposo / Jagerstoof van rundvlees  oud Toscaans gerecht

Formaggio, salsiccia e carne

Als je van veel knoflook en peper houd is dit een gerecht voor jou. Je kan het op een warme crostini eten, maar ook bijvoorbeeld met polenta en groente. Let op het vlees moet zeker 6-8 uur of een hele nacht stoven in een oven of braadpan.

Voor 4 personen
Ingrediënten,

1 kg runderschenkel met bot of 4 stukken runderstoofvlees zonder bot, 8-10 knoflook, flinke hoeveelheid zwarte peper, zout, 5 verse takjes rozemarijn of uit pot gevijzelde rozemarijn, 1 fles chianti of andere rode wijn, 2-4 laurierblaadjes



Als je vlees aan het bot hebt snijd je dikke stukken van het bot af, anders zonder bot. Verwarm de oven voor op 150 gr of gebruik de oven niet. Zet zo wie zo een braadpan waar de stukken vlees goed in passen op het vuur. Let op! Leg een eerste laag vlees op de bodem zonder olijfolie of boter. Leg op het vlees een aantal hele knoflook, peper en zout erover, wat takjes of gevijzelde rozemarijn erboven op en dan weer een laag vlees. Dit blijf je doen totdat alle ingrediënten op zijn. Giet de fles chianti erbij en als je vlees van het bot hebt leg je het bot erboven op. Voeg desnoods water toe zodat alle vlees onder staat. Breng de hele zaak aan de kook, dek de pan af met een deksel of alufolie en zet hen voor 6 uur in de voorverwarmde oven of laat voor 6 uur op het vuur staan. Als je net als de meeste Italianen doen, de pan de hele nacht wilt laten staan zet je de oven lager tot 140 gr, of temper je het vuur en laat de pan voor 8 uur in de oven of op het vuur staan. Kijk af en toe hoe het erbij staat en na deze tijd zal het vlees zo mals zijn dat het uit elkaar valt. Eet de Peposo op een warme bruschetta of samen met bijvoorbeeld polenta en zelf gekozen groente.

Buon Appetito!

‘Di Felicita – Il modo Italiano!’

%d bloggers liken dit: