Formaggio, salsiccia e carne
Voor 2 personen
Ingrediënten,
130 gr Penne, 2 Siciliaanse worst of andere worst, 2 aardappelen (In sommige landen zoals Italië wordt de aardappel als groente gezien. De aardappel bevat dan ook diverse vitamines en mineralen die in pasta en rijst niet voorkomen), 50 gr zongedroogde tomaatjes, verse tijm of gedroogde tijm uit pot, zout, zwarte peper, extra vergine olijfolie







Zet een pan water op voor de Penne en aardappelen. Snijd de worst in stukken en bak ze in hun eigen vet bruin. Voeg dan de in reepjes gesneden zongedroogde tomaatjes toe en bak deze kort op hoog vuur mee. Kook ondertussen de Penne en de in blokjes gesneden aardappel al dente. Giet de Penne en aardappel af en voeg bij de worst en tomaatjes. Voeg een el verse tijmblaadjes of gedroogde tijm toe en roer goed door elkaar. laat de smaken even op elkaar inwerken. Vind je het geheel te droog doe er dan een scheutje extra vergine olijfolie bij. Voeg op je bord zout, zwarte peper en extra vergine olijfolie naar smaak toe.
(Uit het schitterende boek ‘La Cucina povera’ (De arme keuken), teksten Roelf Holtrop, fotografie en vormgeving Hans Morren, www.hansmorren.nl.)
Buon Appetito!
‘Di Felicita – Il modo Italiano!’
