¡Nieuws Parkinson, verkeer en meer! 03-06-2026



Elderly couple in a car with speech bubbles about Parkinson's and driving questions
Autorijden met vragen over Parkinson en verkeersveiligheid, en andere reismogelijkheden
© Autorijden en Parkinson(isme)

‘1 op de 22 mensen krijgt Parkinson in zijn leven’
Parkinson is dichterbij dan je denkt 


– < Online ParkinsonNet congres 2026:10 juni 2026 > – < Registratie voor de 6e DPS-conferentie 2026 > –


👀

Parkinson

Per fietst van Stockholm naar Meppel: ‘Laat zien dat je moet blijven leven’ / ParkinsonNederland –

DIT IS PARKINSON: TIEN JAAR LATER – DE BEELDEN .  DE VERHALEN / Detteerparkinson.no/en –

WPC 2026, dag 3: hoge verwachtingen, processen in de hersenen en gezond gedrag / Parkinson.nl –


Ervaringsdeskundige

Monique Bosman

Monique Bosman is ambassadeur van het World Parkinson Congress 2026. Haar echtgenoot Marco is actief als vrijwilliger tijdens dit congres, dat plaatsvindt in Phoenix Arizona van 24 tot en met 27 mei. In haar vlogs vertelt Monique, tevens actieve vrijwilliger van de Parkinson Vereniging, over wat zij meemaakt tijdens dit congres.

Kijk hier de vlogs van monique terug / Parkinsonisme Vereniging –


Buitenspeel-training voor mensen met Parkinson (en hun naasten) 

Samen bewegen en genieten in het Goudse Hout

Speciaal voor mensen met Parkinson en hun naasten organiseert NatuurlijkSportief Zevenhuizen een bijzondere buitenspeelactiviteit in de natuur.
Wil je naar buiten en lekker bewegen, maar dan nét even anders? Ga mee het Goudse Hout in en laat je verrassen door wat je onderweg tegenkomt.
We dagen je op een speelse manier uit, ieder op zijn of haar eigen niveau. Samen plezier maken, bewegen en genieten van de buitenlucht staan centraal.

Onder begeleiding van buitenspeelbaas Roel Langhout (Buitengewoon Bewegingsexpert en fysiotherapeut) ontdek je hoe fijn en waardevol bewegen in de natuur kan zijn.

Praktische informatie: zie flyer 

Kun je er op 8 juni niet bij zijn? Sluit dan gerust een andere keer aan!

8 juni 9.30-10.30 Groenhovenpark, Parkeerplaats Groenheuvel, Gouda
6 juli 9.30-10.30, Speeleiland Junglebos, Triangel, Waddinxveen
7 september 9.30-10.30, Goudse Hout, Parkeerplaats Kale Jonkerpad, Gouda
5 oktober 9.30-10.30, Groenhovenpark, Parkeerplaats Groenheuvel Gouda
9 november 9.30-10.30, Speeleiland Junglebos, Triangel, Waddinxveen
7 december 9.30-10.30, Goudse Hout, Parkeerplaats Kale Jonkerpad, Gouda 



Vereniging voor aangepast sporten ISV Gouda en Omstreken richt zich op mensen met een lichamelijke of licht verstandelijke beperking die bij ons aangepast kunnen sporten. Wij zijn een enthousiaste vereniging waarin naast sporters ook veel vrijwilligers een bijdrage leveren.


I’m ParkiBot, a conversational-AI for the Parkinson’s Disease community. I’m not a medical professional, more like a librarian who reads a lot, so…. what would you like to know?

ParkiBot


Uitgelicht

Lorem ipsum sit dolor quaque repellum dicet, Laat er pijn zelf zijn, en laat het gezegd worden dat het afstoot

Zelfs na vijfhonderd jaar weet Leonardo da Vinci (1452-1519), kunstenaar, uitvinder en renaissance mens bij uitstek, ons nog steeds te boeien en voor raadsels te stellen. Deze indrukwekkende verzameling aantekeningen, schetsen en tekeningen zal de lezer nog dichter bij de geest van de maker ervan brengen.

‘Hij die zijn meester niet overtreft is een armzalige leerling’ 


Leonardo da Vinci (1452-1519) wordt beschouwd als een renaissance mens bij uitstek. Schilder, tekenaar, uitvinder, theoreticus en leraar: de bijdragen die deze grote geest heeft geleverd aan de beeldende kunsten, literatuur, wetenschap en technologie zijn ontzagwekkend.


Tijdens zijn leven hield Leonardo tal van aantekenboeken bij. Het precieze aantal blijft onbekend, omdat de bladen pas honderden jaren na zijn dood weer boven water kwamen en in modern Italiaans, Frans, Duits en Engels werden uitgegeven. Het werk dat ons nu bekend is bevat echter meer dan 7000 pagina’s met aantekeningen en schetsen. De oorspronkelijke bladen zijn verzameld in manuscripten of codici en zijn voor het merendeel ondergebracht in Europese collecties.


Leonardo noemde zijn notitieboeken ‘een ordeloze verzameling, genomen uit vele bladen die ik hier heb gekopieerd in de hoop ze later op orde te brengen, elk op zijn plaats volgens het behandelde onderwerp.’ Hij stierf voor hij deze taak kon volbrengen en liet het werk over aan volgende generaties geleerden en vertalers. Een kolossale opdracht. De enorme reikwijdte aan onderwerpen en de gedetailleerde illustraties getuigen van een onverzadigbare geest met een buitengewoon vermogen tot observatie en deductie. Kenmerkend is een zekere mate van chaos of verwarring, omdat veel teksten in het oorspronkelijke manuscript van rechts naar links waren geschreven, in een vreemd dialect of met cryptische afkortingen. Wat echter doorklinkt, in een ware symfonie van woorden en beelden, zijn de talloze verfijnde studies van architectuur, menselijke anatomie, schilderkunst en tekenkunst, mechanische uitvindingen, plantkunde, vliegtuigbouw, landkaarten en nog veel meer.


Uit het bijzonder mooie geïllustreerde boek ‘Leonardo da Vinci Notities’


Onder redactie van H Anna Suh


(Bron: Bas Bloem op LinkedIn)



De diagnose van de ziekte van Parkinson bepaalt niet wie je bent – dat laat ‘Meer dan je ziekte’ op indringende wijze zien. Twaalf mensen met parkinson vertellen in het boek over hun leven, hun passies en de hobby’s die hun kracht, plezier en zingeving geven. Met prachtige beelden door fotograaf Martin Hogenboom, de interviews uitgewerkt door Jan Heemskerk. Elk van de twaalf portretten word steeds afgewisseld door een informatief hoofdstuk waarin ik de nieuwste inzichten deel over de oorzaken en behandelingen van de ziekte. En ook nog eens prachtige illustraties van Eva Corssmit.


“Een verzameling levens die zeggen: we zijn er nog. We doen ertoe. En we gaan door. Op onze manier.


Meer dan je ziekte Verhalen van onstuitbare mensen met parkinson

Meer dan je ziekte

Een avond over Parkinson met neuroloog Bas Bloem


9 juni 2026 Tivoli Vredenburg



Kijk voor meer informatie op Kennis&debat / Tivoli Vredenburg




‘Energie komt voort uit gebrek of overvloed; het is het kind van de fysieke beweging, het kleinkind van de geestelijke beweging, en de moeder en oorsprong van de zwaartekracht‘.


Het boek kan je bestellen via Uitgeverij Abessijn, 
https://uitgeverijabessijn.nl/boeken/en-wat-is-uw-beroep/

Verkeer en meer

20 km per uur op het fietspad: goed idee? / Fietsersbond –

Fietsen in de hitte? Goed idee of niet? / Fietsersbond –

Leren en oefenen: voorbeeldvragen theorie-examen auto / CBR –

Gratis kennismakingsgesprekken voor kandidaten met bovengemiddelde examenspanning stoppen per juni 2026 / CBR –

Behandeling maculadegeneratie / Oogfonds –


Huidartsen waarschuwen voor zon, proef met elektrische auto’s, bekend wandelpad met rolstoel te doen


Dit event is een initiatief van Teun Toebes en wordt mogelijk gemaakt door Article 25 Foundation, in samenwerking met het programma Over Morgen

Wetenschap, studies en zorg

‘Wetenschap is de observatie van wat mogelijk is, in heden of het verleden. Vooruitziendheid is de kennis van wat zou kunnen gebeuren, hoewel slechts langzaam’.

Leonardo Da Vinci


Aanvragen patiëntonderzoekers, het betrekken van patiëntonderzoekers

Parkinson Vereniging

Tijdschrift voor de ziekte van Parkinson

Sage Journals


ADVANCED BIOLOGY / WILEY –


Psilocybine therapie voor de behandeling van depressie / Parkinson.nl –

Ziektelast door parkinson in Nederland / Parkinson.nl –

ADVANCED SCIENCE / WILEY –


Publiceer uw proefschrift bij Radboud University Press / Radboud University –

Niet kijken, kadootje!

Heeft u een nieuwsfeit gemist, kijk hier voor eerder geplaatste nieuwsfeiten!

Daarom wordt u lid van de Parkinson Vereniging!: Wij zijn lid van de vereniging, Word u ook lid? / Parkinsonisme Vereniging –


Wordt ook lid van deze nieuwsblog:


Wilt u ons helpen deze website en blogs in de lucht te houden?


Doneer dan hieronder, zodat wij de informatieve website Parkinson(isme) en Verkeersdeelnemer en blogs in de lucht kunnen houden.
Het resterende bedrag wat overblijft komt ten goede van ParkinsonNL, de fondsenwerver voor fundamenteel onderzoek naar de ziekte van Parkinson.

Zo helpt u twee vliegen in één klap!

‘Parkinson stoppen begint nu. Met baanbrekend wetenschappelijk onderzoek en innovaties. Zodat ieder mens zo goed mogelijk kan leven. Uiteindelijk gaan we voor een wereld zonder parkinson. Daar staan wij voor als ParkinsonNL.’

ParkinsonNL




Zoek een specifiek nieuwsfeit hier:


Autorijden met vragen over Parkinson en verkeersveiligheid, en andere reismogelijkheden
© Autorijden en Parkinson(isme)

© Mobiliteit bij Parkinson 
Autorijden & meer
(Parkinson(isme) en Verkeersdeelnemer)

Pagina’s: 1 2

Plaats een reactie

Deze site gebruikt Akismet om spam te bestrijden. Ontdek hoe de data van je reactie verwerkt wordt.