Minestra di piselli di Altamura / Altamura erwtensoep

Salse, Zuppe olio d’oliva

Deze erwtensoep is heel gemakkelijk: slechts 4 ingrediënten en 15 minuten pruttelen, dat alles. Ik heb deze soep alleen nog maar met vers gedopte erwten gemaakt, maar het kan ook me erwten uit de diepvries. Als ik verse erwten gebruik, maak ik de soep nog extra lekker door de peulen van de erwten met de bouillon mee te laten koken. Dat kun je doen terwijl je de uitjes bak. Vervolgens giet je de bouillon door een zeef bij de uitjes en de erwten, en vul je een pan met water om de pasta te koken terwijl de soep staat te pruttelen.

voor 4 personen
Ingrediënten,

2 uien, zeezout, zwarte peper, extra vergine olijfolie, een klein handje verse bladpeterselie, 4 flinke handenvol vers gedopte erwten of evenveel diepvrieserwten, 1 liter kippenbouillon, 250 g gebroken spaghetti of andere korte pasta, desgewenst voor meer smaak: 1 takje of gedroogd verse munt, basilicum en rozemarijn

Maak de kippenbouillon met de peulen van verse erwten. Giet een flinke scheut olijfolie in een pan, snipper de ui en doe die erbij en laat 10 minuten op laag vuur bakken. Doe de erwten en zeef de kippenbouillon en doe die er ook bij, laat ze aan de kook komen en een minuut of tien pruttelen. Breng een pan gezouten water aan de kook. Kook de stukjes spaghetti of andere korte pasta voor de helft van de tijd die op de verpakking staat aangegeven, giet ze af en doe ze bij de soep om verder gaar te koken. Het is handig om de takjes kruiden bij elkaar te binden voor je ze in de soep gooit, zodat je ze er voor het serveren makkelijk weer uit kunt vissen. Proef de soep als de stukjes pasta gaar zijn en breng hem op smaak met peper en zout. Verdeel de soep over de kommen, sprenkel er wat extra vergine olijfolie over en strooi er peterselie op.

Serveer eventueel met crostini.

Buon appetito!

‘Di Felicita – Il modo Italiano!’

%d bloggers liken dit: