Editie Pesticiden / PFAS 143 – ‘We won’t let tomorrow die!’ – A Frozen Rainbow Production 20-06-2026




New album ‘Don’t Let the World Fall Down’ – Atropec soon coming

‘The State must at all times maintain the loyalty of the common people. Otherwise, defeat is inevitable’


‘You’ve poisoned all our hopes, we have nothing now.  And what of the children? What has this done to them?  Damn you for the pain they must feel’


‘The World is not a changing, we are a changing’


Beer Advocaten start meldpunt voor mensen die ziek zijn geworden door het gebruik van bestrijdingsmiddelen in de landbouw / Risk & Business –


Omnibus food and Feed: Ctgb mag bestrijdingsmiddel dat kankerverwekkend is niet meer zelfstandig herbeoordelen / Berthe Brouwer Natuur&Milieu –

Kamer laat bescherming los: Nederland stemt in met Europese versoepeling regels bestrijdingsmiddelen / Natuur&Milieu –


The Silence before the Storm Atropec protest song

Biologische groente en fruit gelinkt aan lager risico op borstkanker / RTL –


Natuurorganisaties waarschuwen voor achteruitgang zoetwaternatuur / Wel Ingelichte Kringen –

MOB dreigt met handhavingsverzoeken over bestrijdingsmiddelengebruik rondom Zwanenwater / H2O –

Petitie: Laat de gif-industrie niet winnen! / PAN Netherlands –



Artsen trekken aan de bel: PFAS zijn een probleem voor de volksgezondheid / Tegengif –



Titiano Vecellio, Pieve di Cadore 1488/90, Venetië 1576.
Venus van Urbino 1538, olieverf op doek 119×165.
Florence Office Gallery


Urbino’s Venus is een van Titiaans beroemdste werken en toont een emblematische figuur van een jonge bruid die zich aankleedt om deel te nemen aan de viering van het ritueel dat in Venetië bekendstaat als “il toccamano”.
Het was een huiselijke en niet-kerkelijke ceremonie waarbij jonge aanstaande vrouwen, door de hand van de bruidegom aan te raken, hun toestemming voor het huwelijk gaven.
Titiano neemt de impuls om een ​​verleidelijke Venus te schilderen naar aanleiding van een iconografie die is ontstaan ​​in de Eerste Renaissance en is geïnspireerd door de oude figuratie van de “Venus pudica”.
 Het meisje, naakt liggend op een bed van spreien, kijkt de toeschouwer aan met verleidelijke en zachte ogen, terwijl ze met haar linkerhand de pub verbergt en in haar rechterhand een boeket rozen vasthoudt, symbool van de Godin en van plezier en volharding in de liefde.
Aan het voeteneind van het bed roept de slapende hond om huwelijkse trouw. De achtergrond toont een verfijnde omgeving, eigen aan een rijk patriottisch huis uit Venetië van de Vijf Eeuwen.
Twee polsbandjes zijn in de problemen: de ene probeert stiekem in de prullenbak te sluipen waaruit ze net de weelderige gouden en blauwe trouwjurk heeft gehaald, zichtbaar op de schouder van de andere polsband die op de rechtervoet staat.
Op de vensterbank is de pot met mirte, een plant die traditioneel in verband wordt gebracht met Venus, een verdere verwijzing naar de volharding in de liefde die nog steeds de hond aan het voeteneind van het bed streelt.
 Op dit doek bevestigt Titiano zijn buitengewone talent om intensiteit en karakter aan personages te geven, evenals een ongeëvenaarde kennis om de zachtheid van de incarnaties en de kwaliteit van de materialen terug te geven.
Zoals een brief uit 1538 getuigt, werd het schilderij van de “naakte vrouw” door Guidobaldo II della Rovere rechtstreeks van Titiano gekocht; het doek arriveerde vervolgens in 1631 in Florence met de erfenis van Vittoria della Rovere, laatste van het Huis en echtgenote van de Groothertog van Toscane, Ferdinando II de’ Medici.
Lange tijd werd het tentoongesteld in de Tribune van Officieren naast de Venere de’ Medici, waarschijnlijk in een gewenste vergelijking tussen de twee opvallende schoonheden, het klassieke en ideale van het antieke beeld en het moderne en vleselijke geschilderd door Titiaan.
Bron: Fragmenten


(Bron: Dirk de Bekker op LinkedIn)



Het was een bijzondere gewaarwording, omdat ik het als journalist natuurlijk gewend ben om zelf de vragen te stellen aan onze volksvertegenwoordigers. Maar nu er zoveel gebeurt rondom pesticiden in Den Haag, en het boek actief wordt aangehaald in het debat, ging ik graag in op de uitnodiging om er zélf over te spreken, en het niet te laten definiëren door de lobby, die weer op volle toeren draait.

Ik sprak over het cyclische karakter van de pesticidenproblematiek: waarom lopen we, in essentie, al decennialang tegen dezelfde problemen aan?

We kunnen onszelf geen weg uit de pesticidenproblematiek polderen, beargumenteerde ik; wezenlijke stappen zijn nodig:

-Maak onafhankelijke wetenschap leidend in het toelatingsysteem en plaats de industrie op een (veel) grotere afstand.

-Neem de onafhankelijkheid van de huidige procedures en modellen kritisch onder de loep en geef metingen een prominentere rol.

-Houd EFSA aan haar belofte voor de uitrol van een parkinsontest.

-Verbeter het toezicht en verbeter de informatievoorziening over gebruiksvoorschriften. Jaarlijks voert de NVWA nog geen 100 spuitcontroles uit. Tijdens die weinige controles is 40% van de agrariërs in overtreding.

-Haal verkeerde prikkels uit het gewasbeschermingsadvies. Zolang boeren in hun middelengebruik structureel geadviseerd worden door partijen die verdienen aan de verkoop van pesticiden is het onwaarschijnlijk dat dit advies zich actief richt op reductie. In de veeteelt is antibioticagebruik mede naar beneden gebracht door commerciële prikkels uit het systeem te halen. Waarom zou dit bij pesticiden niet mogelijk zijn?

-Registreer pesticidengebruik in een centrale database. Dit voorkomt gegoochel met cijfers en helpt epidemiologisch onderzoek naar ziektes die mogelijk het gevolg zijn van blootstelling.

-Bied agrariërs een duidelijker langetermijnperspectief en ga actiever te rade bij individuele boeren (in plaats van de boerenlobby). Veel boeren voelen zich een speelbal van politiek Den Haag en hebben geen middelen om te experimenteren met verduurzaming en minder pesticidegebruik.

-Kom met een plan voor de grond van uitgekochte veehouders. We zien daarop steeds vaker intensieve gewassen zoals lelies verbouwd worden. Als stikstofreductie leidt tot pesticiden-intensivering, raken we van de regen in de drup.



Ik plaatste kritische kanttekeningen bij het Convenant Gewasbescher-mingsmiddelen:

wordt dat écht anders dan de vele (weinig succesvolle) meerjarenplannen die er al waren? (Ik ben nog sceptisch.)

Tot slot: de periodieke herbeoordeling van bestrijdingsmiddelen is de lifeline in het gehele beoordelingssysteem. Knippen we die door, zoals nu voorgesteld in de Omnibus X, dan komen er ongelukken. Dat het kabinet de Omnibus voorlopig doorgang laat vinden, doet de nodige alarmbellen rinkelen.



Deze regel is wijs voor een goede gezondheid:
Eet alleen als je wilt en geniet van voedsel. Kauw grondig opdat het je goed doet. Kook het goed, eerlijk en zonder kruiden. Hij die medicijnen slikt doet daar slecht aan.

Leonardo Da Vinci

PAN Netherlands: Pesticiden Eetwijzer


‘Mother Earth is not lost, we are lost!’ 


De EU staat kankerverwekkende pesticiden toe, ondanks bekende potentiële risico’s / PAN Europe –

De ‘vreselijke’ ziekte die de regionale bevolking van Australië het hardst treft / The Rural –

Vergiftigd op de velden van de Rio Grande Valley: Parkinson rukt op in het agrarische hart van Texas / El Pais –


“Atropec: A Symphony of Awareness and Change

Atropec is more than just music; it’s a ‘movement’. We are dedicated to investigating the causes of diseases like #Parkinson’s Disease, #Alzheimer, and #Cancer, which are significantly impacted by our environment, #pesticides, and #PFAS. Our songs, like “The Fall of the Light,” which is also what the Rock Opera was written and made about, reflect the urgency of our mission.

The music of Atropec discusses the possible causes of Parkinson’s disease and other conditions such as Alzheimer’s and cancer. This is due to the use of pesticides, PFAS, and other toxic substances. But it goes further, our music is also against the Narcissists of the Slumber in this World, who wage war for no reason, kill millions of people and want to destroy us. And this is only to maintain the power they have usurped.

To those who can hear me, I say, do not despair
The misery that is now upon us is but the passing of greed
The bitterness of men who fear the way of human progress
The hatred of men will pass, and dictators die
And the power they took from the people will return to the people
And as long as men die, liberty will never perish
Don’t give yourselves to these unnatural men
Machine men with machine minds and machine hearts!
You are not machines, you are not cattle, you are men!
You, the people, have the power to make this life free and beautiful
To make this life a wonderful adventure
Let us use that power!
Let us all unite!

(Lyrics: Paolo Nitini, Iron Sky)


It has to stop!

Paolo Nutini – Iron Sky [Short Film]

‘Frozen Rainbow theme’
A Frozen Rainbow Production


Wilt u ons helpen deze website en blogs in de lucht te houden?


Doneer dan hieronder, zodat wij de informatieve website Parkinson(isme) en Verkeersdeelnemer en blogs in de lucht kunnen houden.
Het resterende bedrag wat overblijft komt ten goede van ParkinsonNL, de fondsenwerver voor fundamenteel onderzoek naar de ziekte van Parkinson.

Zo helpt u twee vliegen in één klap!

‘Parkinson stoppen begint nu. Met baanbrekend wetenschappelijk onderzoek en innovaties. Zodat ieder mens zo goed mogelijk kan leven. Uiteindelijk gaan we voor een wereld zonder parkinson. Daar staan wij voor als ParkinsonNL.’

ParkinsonNL



Foto Atropec 2026

A Frozen Rainbow Production ©

Pagina’s: 1 2

Plaats een reactie

Deze site gebruikt Akismet om spam te bestrijden. Ontdek hoe de data van je reactie verwerkt wordt.