“The Fall and Return of the Light” is already the fourth track from the album “Fields of Deception.” Note: The film’s sudden ending shows how quickly we must stop destroying ourselves!
De meeste mensen weten dat we via water en voedsel worden blootgesteld aan PFAS “forever chemicals”, maar PFAS zijn niet alleen vloeistoffen of antiaanbakcoatings; Ze zijn ook in de lucht.
Een grote familie van atmosferische verontreinigingen – waaronder gefluoreerde gassen (F-gassen), HFK’s en veel moderne koelmiddelen – zijn in feite gasvormige PFAS. Eenmaal vrijgekomen, breken ze af in de atmosfeer, lossen op in wolken en keren terug naar de omgeving via regen en atmosferische afzetting.
⚠️Deze stoffen worden veel gebruikt in koelsystemen en zijn tegenwoordig goed voor ongeveer 63% van de PFAS-uitstoot in Europa qua volume. Hun aanhoudendheid en de verbanden met ernstige gezondheidsrisico’s roepen groeiende zorgen op.
Europa heeft al een belangrijke stap vooruit gezet. De herziene EU-regelgeving voor F-gas stelt een route vast om deze klimaatverwarmende gassen uit te faseren en uiteindelijk uit te faseren.
Het goede nieuws❓ is dat er al alternatieven bestaan. Klimaatveilige, energiezuinige en steeds betaalbaardere koeloplossingen zijn vandaag beschikbaar.
Europa heeft wereldwijd leiderschap getoond in klimaatvriendelijke afkoeling. De volgende uitdaging is ervoor zorgen dat de uitvoering overeenkomt met de ambitie.
Titiano Vecellio, Pieve di Cadore 1488/90, Venetië 1576. Venus van Urbino 1538, olieverf op doek 119×165. Florence Office Gallery – Urbino’s Venus is een van Titiaans beroemdste werken en toont een emblematische figuur van een jonge bruid die zich aankleedt om deel te nemen aan de viering van het ritueel dat in Venetië bekendstaat als “il toccamano”. Het was een huiselijke en niet-kerkelijke ceremonie waarbij jonge aanstaande vrouwen, door de hand van de bruidegom aan te raken, hun toestemming voor het huwelijk gaven. Titiano neemt de impuls om een verleidelijke Venus te schilderen naar aanleiding van een iconografie die is ontstaan in de Eerste Renaissance en is geïnspireerd door de oude figuratie van de “Venus pudica”. Het meisje, naakt liggend op een bed van spreien, kijkt de toeschouwer aan met verleidelijke en zachte ogen, terwijl ze met haar linkerhand de pub verbergt en in haar rechterhand een boeket rozen vasthoudt, symbool van de Godin en van plezier en volharding in de liefde. Aan het voeteneind van het bed roept de slapende hond om huwelijkse trouw. De achtergrond toont een verfijnde omgeving, eigen aan een rijk patriottisch huis uit Venetië van de Vijf Eeuwen. Twee polsbandjes zijn in de problemen: de ene probeert stiekem in de prullenbak te sluipen waaruit ze net de weelderige gouden en blauwe trouwjurk heeft gehaald, zichtbaar op de schouder van de andere polsband die op de rechtervoet staat. Op de vensterbank is de pot met mirte, een plant die traditioneel in verband wordt gebracht met Venus, een verdere verwijzing naar de volharding in de liefde die nog steeds de hond aan het voeteneind van het bed streelt. Op dit doek bevestigt Titiano zijn buitengewone talent om intensiteit en karakter aan personages te geven, evenals een ongeëvenaarde kennis om de zachtheid van de incarnaties en de kwaliteit van de materialen terug te geven. Zoals een brief uit 1538 getuigt, werd het schilderij van de “naakte vrouw” door Guidobaldo II della Rovere rechtstreeks van Titiano gekocht; het doek arriveerde vervolgens in 1631 in Florence met de erfenis van Vittoria della Rovere, laatste van het Huis en echtgenote van de Groothertog van Toscane, Ferdinando II de’ Medici. Lange tijd werd het tentoongesteld in de Tribune van Officieren naast de Venere de’ Medici, waarschijnlijk in een gewenste vergelijking tussen de twee opvallende schoonheden, het klassieke en ideale van het antieke beeld en het moderne en vleselijke geschilderd door Titiaan. Bron: Fragmenten
Uitgelicht: Grondwater steeds vaker vervuild. Met name door PFAS en gewasbeschermingsmiddelen🚨
Uit recent onderzoek van Arcadis blijkt dat ons grondwater in rap tempo vervuilt raakt. En dat is geen ver-van-je-bed-show — dit is de bron van ons drinkwater. 💧 In 2024 bevatte maar liefst 96% van de onderzochte grondwaterfilters één of meer vervuilende stoffen.
⚠️ Vooral PFAS en gewasbeschermingsmiddelen springen eruit:
In Drenthe werd PFAS in meer dan 90% van de ondiepe metingen gevonden. In Groningen in meer dan 80%. Op tientallen plekken worden zelfs de normen overschreden.
En pesticiden? Die zitten in zo’n 70% van de meetpunten
Zelfs op grotere diepte — waar ons drinkwater vandaan komt — worden ze nog steeds aangetroffen. 👉 Dit is geen klein probleem. Dit is structurele vervuiling van onze leefomgeving. Overheden roepen nu burgers op om “bewuster” te leven tijdens campagnes zoals de Leven met Water-week. Maar laten we eerlijk zijn: de grootste vervuilers zitten niet in onze achtertuin — maar in het systeem.
❗️Zolang PFAS en schadelijke bestrijdingsmiddelen toegestaan blijven, blijft ons water vervuilen. ❗️Zolang economische belangen zwaarder wegen dan gezondheid, verandert er weinig.
💥 Wat nodig is: Een verbod op PFAS in pesticiden. Strengere toelatingseisen via het College voor de toelating van gewasbeschermingsmiddelen en biociden. Échte bronaanpak in plaats van symptoombestrijding. Want zoals het Waterbedrijf Groningen zelf zegt: 👉 “Wat er niet in komt, hoeft er ook niet uit.” ✊ Tijd om de kraan bij de bron dicht te draaien.
Deze regel is wijs voor een goede gezondheid: Eet alleen als je wilt en geniet van voedsel. Kauw grondig opdat het je goed doet. Kook het goed, eerlijk en zonder kruiden. Hij die medicijnen slikt doet daar slecht aan.
Atropec is more than just music; it’s a ‘movement’. We are dedicated to investigating the causes of diseases like #Parkinson’s Disease, #Alzheimer, and #Cancer, which are significantly impacted by our environment, #pesticides, and #PFAS. Our songs, like “The Fall of the Light,” which is also what the Rock Opera was written and made about, reflect the urgency of our mission.
The music of Atropec discusses the possible causes of Parkinson’s disease and other conditions such as Alzheimer’s and cancer. This is due to the use of pesticides, PFAS, and other toxic substances. But it goes further, our music is also against the Narcissists of the Slumber in this World, who wage war for no reason, kill millions of people and want to destroy us. And this is only to maintain the power they have usurped.
To those who can hear me, I say, do not despair The misery that is now upon us is but the passing of greed The bitterness of men who fear the way of human progress The hatred of men will pass, and dictators die And the power they took from the people will return to the people And as long as men die, liberty will never perish Don’t give yourselves to these unnatural men Machine men with machine minds and machine hearts! You are not machines, you are not cattle, you are men! You, the people, have the power to make this life free and beautiful To make this life a wonderful adventure Let us use that power! Let us all unite! (Lyrics: Paolo Nitini, Iron Sky)
It has to stop!
Paolo Nutini – Iron Sky [Short Film]
‘Frozen Rainbow theme’ A Frozen Rainbow Production
Wilt u ons helpen deze website en blogs in de lucht te houden?
Doneer dan hieronder, zodat wij de informatieve website Parkinson(isme) en Verkeersdeelnemer en blogs in de lucht kunnen houden. Hetresterende bedrag wat overblijft komt ten goede van ParkinsonNL, de fondsenwerver voor fundamenteel onderzoek naar de ziekte van Parkinson.
Zo helpt u twee vliegen in één klap!
‘Parkinson stoppen begint nu. Met baanbrekend wetenschappelijk onderzoek en innovaties. Zodat ieder mens zo goed mogelijk kan leven. Uiteindelijk gaan we voor een wereld zonder parkinson. Daar staan wij voor als ParkinsonNL.’
Plaats een reactie