Extra lange editie Glyfosaat 15 – “Try not to become a man of success. Rather become a man of value.”—Albert Einstein – Parkinson, verkeer en meer
‘Wat het ook voor jou is, ons leven was bedoeld om te besteden aan het leveren van onze bijdrage aan de wereld, en niet alleen aan het consumeren van de wereld die anderen creëren’– Albert Einstijn.
“In dit belangrijke nieuwe artikel bespreken we eerst het bewijs over de relatie tussen blootstelling aan #pesticides (maar ook andere omgeving #toxins) en het risico op het ontwikkelen van #Parkinson ziekte. We herhalen waarom de huidige regelgeving onvoldoende inzicht geeft in de neurotoxiciteit en het risico op de ziekte van Parkinson en andere neurodegeneratieve aandoeningen”.
“We stellen voor om de huidige standaard toxinescreening te vervangen door een goed gecontroleerde meer laagse toxinescreening in vier stappen (figuur). Belangrijk is dat deze nieuwe procedure alle beperkingen van de huidige regelgevende maatregelen aanpakt die we hebben vastgesteld. En even belangrijk is dat deze meerstaps aanpak tot doel heeft het gebruik van proefdieren tot een minimum te beperken, wat helaas nodig blijft als laatste screeningsstappen, totdat we gevalideerde alternatieven hebben gevonden”.
“Deze verbeterde screeningprocedure moet niet alleen nieuwe pesticiden evalueren die toegang tot de markt zoeken, maar ook alle pesticiden die vandaag de dag worden gebruikt, kritisch beoordelen, in het besef dat geen van deze pesticiden ooit veilig is gebleken vanuit het perspectief van de ziekte van Parkinson. Deze verbeterde screeningprocedure moet niet alleen het neurotoxische risico van geïsoleerde verbindingen beoordelen, maar moet ook specifiek kijken naar het cumulatieve risico dat wordt veroorzaakt door blootstelling van aan veelgebruikte combinaties van pesticiden (#cocktails)”.
“De wereldwijde implementatie van zo’n verbeterde screeningsprocedure zou een essentiële stap zijn voor beleidsmakers en overheden om Parkinson-gerelateerde milieurisicofactoren te herkennen”.
Ling Shan, Judith Homberg, Harm J. Heusinkveld, Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu, Ingrid Becks-Vermeer, Europese Autoriteit voor Voedselveiligheid (EFSA)
“Kijk eens om je heen – we navigeren door een ineenstorting van het ecosysteem, we zitten midden in de 6e massa-extinctie, we hebben een op hol geslagen klimaatverandering, we hebben 80% van onze bossen uitgeroeid, 75% van onze vliegende insectenbiomassa en 69% van de zoogdieren verloren. Niet alleen dat, maar wij homo sapiens lijden ook. We zijn nog nooit zo opgebrand, depressief en suïcidaal geweest als nu, en je vraagt me naar de business case??” (terechte woede en frustratie, maar toch is er een pauze van nodig). “
We zouden allemaal zo moeten antwoorden! Vergeet de business case om te overleven Deze foto zal onze herinnering zijn over 20-50 jaar! Aandeelhouders geven nog steeds niet genoeg om hun kleinkinderen!
Misschien moeten ze foto’s van hun pup zien als ze naar hun aandelengrafieken kijken? 🤔
Tot slot:“Deze speciale nieuwsblog over Glyfosaat schrijf ik om de verschillende partijen tot elkaar te brengen. Belangrijk is om de dialoog met elkaar te behouden, geen verwijdering van elk ons standpunt. In deze wens ik u een goed 2024 met wijsheid, respect en het allerbeste voor ons allen!”
Dank voor het lezen van mijn nieuwsblog en laten we allen gaan voor een gezondere leefomgeving, voor mens en milieu!
Plaats een reactie